אודות

אנו מסייעים לנוער חרדי שזקוק למשהו שונה

עמותת "נצח יהודה" (המוכרת גם כעמותת "הנח"ל החרדי") הוקמה בשנת התשנ"ט (1999) על ידי קבוצה של רבנים חרדים בשיתוף האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון וצה"ל, במטרה לספק מענה לנוער חרדי שאינו מוצא את מקומו בלימוד תורה בישיבה.
כתוצאה משיתוף פעולה זה הוקם גדוד 97 ("נצח יהודה") בחטיבת כפיר ובהמשך התפתחו מסלולי "נצח" נוספים הנותנים מענה למגוון גדול של בחורים חרדים, כולל כאלו שאינם מתאימים לתפקידי לחימה.

כיום משרתים אלפי חרדים במסלולים השונים, המאופיינים כולם בהקפדה ועקרונות המאפשרים לבחור חרדי לשרת שירות משמעותי בצה"ל, מבלי להתפשר על אורח חייו החרדי.
לצד אלפים רבים של בחורי ישיבות חרדים הלומדים תורה מבוקר עד לילה, חיים היום במדינת ישראלי אלפי נערים חרדים שאינם לומדים בישיבה. נערים אלו הם קהל היעד שעבורו הוקמה העמותה ולמענו היא פועלת.
שמנו לנו למטרה להוות גשר איתן בין הציבור החרדי לכלל האוכלוסייה, להעניק תמיכה רוחנית וגשמית לחיילים חרדים ולחזק את הקשר שלהם עם משפחותיהם ועם הקהילה החרדית.

מטרות העמותה

עמותת "נצח יהודה" תומכת בחיילים חרדים ומלווה אותם לקראת שירותם הצבאי, במהלכו ועם שחרורם ושילובם באזרחות, בכדי לסייע להם להִבָּנוֹת משירותם בצבא ולצאת כיהודים חרדים אל חיי המעשה, מתוך חיבור עמוק לתורה ולמצוות.
בזכות מבנה התמיכה העצמאי של עמותת ״נצח יהודה״, ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הביטחון ועם צה"ל, מסופקים צרכיהם של החיילים הללו במישור הרוחני, האישי, החומרי והלימודי. הם מקבלים תמיכה בשיעורי תורה והלכה, בליווי אישי של רבנים חרדיים ואף בתמיכה חומרית ליחידות השונות ולחיילים בודדים. הם מתפתחים בתוך סביבה המתאפיינת באחריות חברתית וברעות, ומפתחים מערכת קשרים חברתיים מועילים, המשמשת אותם במהלך השירות הצבאי ולאחריו.הגורמים שמממנים את פעילותנו גאים במעורבותם בפרויקטים של הנח"ל החרדי.

חזון העמותה

עמותת נצח יהודה הינה גוף רבני – אזרחי הרואה בשרות הצבאי גורם מחבר בין חוגים שונים בציבור החרדי ועם ישראל. העמותה מייצגת את הציבור החרדי אל מול הגורמים הצבאיים, הממשלתיים והציבוריים ומהווה כתובת מוסמכת, המייעצת, מכוונת ומלווה את הציבור החרדי בנוגע לשרות בצה״ל.
בני נוער חרדים שאינם לומדים בישיבות, מוכוונים למסגרות בהן יוכלו לבנות את עצמם, להבשיל ולחזק את אישיותם וזהותם, כך שגלל חייל החפץ בקיום אורח חיים חרדי בתוך הצבא לעשות זאת במסגרת מסלולי "נצח" השונים, כשהעמותה מסייעת לו להפוך את שירותו הצבאי למנוף פיתוח אישי ותורני. העמותה תלווה את בוגרי הצבא החרדים ותדריכם במגוון תחומים, בכדי לסייע להם להשתלב בקהילה לאחר שרותם בצה"ל ולעזור להם בגיבוש זהות ברורה ומכובדת של יהודי ירא-שמיים, המוצא את מקומו בעולם המעשה ומחובר בטבורו לעולם התורה המסורה לנו מדור לדור.