משרד הביטחון – האגף הביטחוני חברתי

מי אנחנו?

האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון פועל ל​​עידוד בני נוער לגיוס והכנה לשירות משמעותי בצבא עומדים במרכז עשייתו של האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. האגף פועל להגברת הנכונות והמוכנות בקרב בני הנוער בארץ ובתפוצות לשירות משמעותי וקרבי בצה"ל כ"צבא העם", ולחיזוק תחושת המחויבות למדינת ישראל וערכיה.
האגף בראשות תא"ל במיל' מר משה צין, ביחד עם החטיבה בראשות מר אודי דרור והתחום בראשות מר צוריאל פילץ – פועל שנים רבות למסד את גיוס החרדים לצה"ל ואת ההשתלבות באופן המאפשר שירות מותאם וייחודי הרותם את החייל החרדי לשירות משמעותי ומוצלח.

שיתוף הפעולה

האגף הביטחוני חברתי פועל במיזם משותף עם עמותת נצח יהודה במטרה לקיים ליווי מקצועי של החיילים החרדיים בעת שירותם הצבאי מתוך הבנה כי השירות יכול לשמש להם מנוף להצלחה אישית והשתלבות ראויה בחברה הישראלית.

תפקידי האגף

  • להוביל ולתאם את פעילות משרד הביטחון וצה"ל מול מוקדי החברה הישראלית במטרה להגביר את המוטיבציה והמוכנות של בני הנוער לשירות משמעותי בצה"ל.
  • לבצע את מדיניות שר הביטחון, תוך מתן דגש ועדיפות למשימות לאומיות בקרב בני נוער בחברה הישראלית, על מנת לעודד את הנכונות לשירות משמעותי בצה"ל ולהתנדבות למשימות לאומיות.
  • לתאם את פעולות מערכת הביטחון בנושאים בעלי אופי ביטחוני-חברתי מול משרדי הממשלה, צה"ל, תנועות ההתיישבות, תנועות וארגוני הנוער, גופים מתנדבים, גופים חברתיים וקהילתיים. התפקיד כולל את ריכוז המשאבים והאמצעים הדרושים לשותפות פעילה וחיזוק הקשר בין החברה הישראלית, הנוער והצבא.
  • לשמש גורם מנחה, מתאם ומבקר את פעולת צה"ל המתבצעות למימוש מדיניות שר הביטחון בנושאי: נוער, גדנ"ע, נח"ל ומשימות לאומיות.