סרן מנדי לנדאו - עמותת נצח

סרן מנדי לנדאו

מנדי לנדאו מפקד פלוגת תומר החרדית בחטיבת גבעתי

פלוגת תומר החרדית הוקמה לפני שבע שנים בחטיבת גבעתי, במטרה לשלב חיילים מהמגזר החרדי בתפקידי לחימה ולהצמיח מפקדים חרדים. השבוע, לראשונה, בוגר מסלול הפלוגה מונה לתפקיד מ"פ בגדוד רותם, ובכך הפך לחרדי הראשון שמפקד על פלוגה מבצעית בחטיבה הסגולה.

סרן מנדי לנדאו (26) מקרית מלאכי הוא בוגר מוסדות לובביץ' חב"ד, שהתגייס בשנת 2015 לפלוגה החרדית תומר בגבעתי. לאחר שעבר מסלול לוחם ואת כל מסלולי הפיקוד בה, החל את תפקידו כמפקד פלוגת הטירונים בבסיס הטירונים של החטיבה.

השבוע, עם סיום שמונת חודשי הטירונות והאימון המתקדם, ולאחר שסיים להכשיר את חייליו לקראת עלייתם לגדוד – הוא השלים מעגל והחל לפקד על פלוגה מבצעית. פלוגתו החדשה נמצאת בעיצומו של אימון בבקעת הירדן ועתידה בקרוב להתחיל תעסוקה מבצעית בגזרת בנימין.

לנדאו, שהחליף בתפקיד את רב סרן חי אסולין, שמונה לסגן מפקד בסיס הטירונים של גבעתי, הוא המ"פ הראשון שפלוגת תומר מצמיחה מקרבה. מלבדו, מספר חיילים מהפלוגה יצאו לאחרונה לקורסי פיקוד במטרה להשתלב בהם, ולהמשיך את מסלול הצמחת המפקדים החרדים בוגרי המסלול הייחודי לציבור החרדי בחטיבה.

בטקס חילופי המפקדים שנערך השבוע במחנה תרצה שבבקעה דיבר מפקד החטיבה, אל"מ אליעד (מואטי) מאור, על ציון הדרך של לנדאו כמי ששבר תקרת זכוכית צבאית נוספת עבור הציבור החרדי.

מ״פ תומר הנכנס, סרן מנדי לנדאו, מספר: ״אני גאה להיות הבוגר הראשון אשר תופס פיקוד על פלוגת תומר שבגדוד רותם, שבו גדלתי. זוהי זכות גדולה עבורי לשרת בחטיבה ולהוות מודל ודוגמה לצעירים חרדים השואפים לשירות קרבי משמעותי. אני נרגש לפקד על לוחמים איכותיים ומקצועיים אשר מצטיינים בעבודתם תוך שמירה על אורח החיים החרדי, ובטוח שיחד נמשיך להוביל את הפלוגה לשיאים חדשים״.

מנכ"ל עמותת נצח שמלווה את החיילים החרדים, יוסי לוי, מסר: "מרגש ומשמח אותנו לראות את התפתחות פלוגת תומר ואת היכולת לפתח ולקדם מפקדים מהציבור החרדי. מתוך רצון להמשיך ולהרחיב את השורות הקמנו השנה מסגרות הכנה לצה"ל, במטרה לייצר עוד מנהיגות חרדית שצמחה מלמטה, דבר שירים וישביח את צה"ל בכלל ואת פלוגת תומר בפרט. אנחנו מברכים את מפקדי הפלוגה וגאים בדור המנהיגות החדש, הבונים את עתידה של מדינת ישראל".