מהפיכה: ישיבת הסדר חרדית - עמותת נצח

מהפיכה: ישיבת הסדר חרדית

ישיבת ההסדר החרדית המשלבת לימוד תורה עם שירות קרבי

נצח דוד' מיועדת לצעירים מהמגזר החרדי שמרגישים צורך בשינוי מהמסלול הישיבתי הקלאסי בו בילו את רוב שנות הבחרות ומעוניינים לשנות שגרה, ללמוד מקצוע איכותי, לדאוג לעתידם וגם להגן על עם ישראל תוך שמירה על אורח חייהם החרדי והתורני (חרדים)

ישיבת ההסדר החרדית הראשונה בישראל

עובר אורח שיקלע לישוב הפסטורלי 'בת הדר' הסמוך לאשקלון ישפשף את עיניו. בקמפוס מפואר ורחב ידיים יושבים עשרות תלמידי ישיבת 'נצח דוד', בחורים מובחרים מכל קהילות הציבור החרדי וספונים בגמרא, רגע אחרי שסיימו שיעור במוסר וחסידות. נשמע כמו עוד ישיבה חרדית? זהו שלא. רוב הנוכחים בחדר, תלמידים מכל קצוות הקשת החרדית, מיועדים לשירות במסלולים החרדים בצה"ל, ביחידות המעולות ביותר.

'נצח דוד' מיועדת לצעירים מהמגזר החרדי שמרגישים צורך בשינוי מהמסלול הישיבתי הקלאסי בו בילו את רוב שנות הבחרות ומעוניינים לשנות שגרה, ללמוד מקצוע איכותי, לדאוג לעתידם וגם להגן על עם ישראל תוך שמירה על אורח חייהם החרדי והתורני.

התלמידים, עוסקים בלימוד תורה בשעות הבוקר, לצד אימוני כושר ולימודי מקצוע. תורה ועשייה, שילוב של קודש וחול.

"מאז שבאתי ללמוד ב'נצח דוד' התחלתי להאמין.

קיבלתי אמונה ביכולות שלי, בפוטנציאל שלי, ביכולת שלי לנווט לעתיד של תורה, יראת שמים לצד פרנסה טובה, אהבת הארץ וערכים", מספר נתן סינגר, תלמיד הישיבה. לדבריו, "הצוות המדהים בישיבה שלנו בראשות הרב מיכה פרל גורם לי בכל בוקר להאמין בעצמי, לדעת שאני יכול ומסוגל, לדעת לקחת אחריות על החיים שלי ובעיקר לבנות את עצמי ואת החיים שלי. אני שמח על הבחירה שלי ללמוד בנצח דוד".

בכל עולמות החינוך, ההכשרה המקצועית והשילוב בצה"ל מתייחסים אל 'נצח דוד' כמסגרת פורצת דרך בציבור החרדי. בישיבה מוכיחים זו השנה השנייה כי בציבור החרדי גדל דור חדש ששומר על רוח ישיבתית תורנית חרדית קפדנית שלא נופלת משום ישיבה קלאסית, אך בו זמנית דור כזה שדואג לעתידו, לוקח אחריות על חייו וגם תורם למדינה. מהישיבה, יוצאים התלמידים כשהם מוכנים להשתלבות בחיי המעשה ובמקצועות שיאפשרו להם להתפרנס בכבוד ולגדל דורות של תלמידי חכמים.

הרב מיכה פרל שעומד בראש הישיבה אמר, "בכל בוקר אני מרגיש תחושה עילאית של שליחות ועבודת קודש. התלמידים שלנו מביאים בשורה אדירה לציבור החרדי בכלל ולעולם החינוך החרדי בפרט. הצעירים הללו הם דור העתיד של הציבור שלנו. גם תורה, גם אהבת הארץ, גם ערכים וגם פרנסה והשתלבות בחברה ובעולם התעסוקה. יש לנו הרבה מאוד מה לתת לילדים שלכם ואני מזמין את ההורים שמחפשים מסגרת מתאימה לבנם המתבגר, לראות בנו כתובת".

ישיבת 'נצח דוד' הוקמה על ידי עמותת נצח יהודה. בשנה זו עברה הישיבה למיקומה החדש ביישוב הפסטורלי והשקט בת הדר הסמוך לאשקלון בקמפוס ענק, מפואר ורחב ידיים. מנכ״ל העמותה והמייסדים מר יוסי לוי והיו״רים מר סטיב רוזדייל והנדבן הידוע מר דוד הגר, משקיעים רבות בפיתוח הישיבה מתוך אמונה במסגרת פורצת דרך זו המשפיעה על בטחון וכלכלת ישראל בד בבד עם היכולת לשמור על זהות יהודית תורנית וערכית.

בחור חרדי בגילאי 16-21? מזמין אותך להצטרף אלינו – מקומך איתנו. נותרו מקומות פנויים אחרונים לשנת הלימודים הנוכחית.

 או חייגו 0528119288 הרב מיכה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *